هزینه استخدام پرستار سالمند چقدر است؟

هزینه استخدام پرستار سالمند چقدر است؟

هزینه استخدام پرستار سالمند چقدر است؟

مسلما یکی از مهم ترین سوالاتی که پس از تصمیم برای استخدام پرستار سالمند گرفته می شود این است که چقدر باید برای این کار هزینه شود؟ آیا پرداخت دستمزد ارائه دهنده خدمات پرستاری به صورت ماهانه انجام می شود یا روزانه؟ آیا هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل متناسب با بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته ایم می باشد یا خیر؟ برای دریافت پاسخ پرسش های خود در این زمینه با ما همراه باشید.

پارامترهای موثر در تعیین هزینه استخدام پرستار سالمند

در تعیین هزینه استخدام پرستار سالمند برخی فاکتورها به شرح زیر دخیلند:

  • شرایط جسمانی فرد سالمند

اینکه فرد سالمند از سلامتی و وضعیت جسمانی مطلوبی برخوردار است یا خیر در تعیین هزینه استخدام پرستار تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین در مورد سالمندان بیمار نیز نوع بیماری فرد، حد نیازهای مراقبتی او، وضعیت روحی بیمار، سازگار بودن یا ناسازگاری او و … در تعیین هزینه استخدام نیروی ارائه دهنده خدمات پرستاری موثر هستند.

  • توانایی سالمند در انجام امور شخصی خود

در برخی موارد استخدام پرستار سالمند تنها به منظور داشتن یک مونس و همدم صورت می گیرد به عبارتی در این موارد فرد سالمند توانایی انجام امور شخصی خود را دارد و به یک مونس و فردی جهت مصاحبت، انجام سرگرمی ها، رفتن به خرید و گردش و … نیاز دارد. این سالمندان به اصطلاح سالمندان سر پا هستند اما مشکلاتی چون تنها بودن و فراموشی یا آلزایمر دارند. هزینه ارائه خدمات پرستاری برای این افراد نسبت به سایر سالمندان کمتر خواهد بود.

اما در مورد سالمندانی که با واکر یا عصا حرکت می کنند و جهت جا به جایی، حمام کردن، اجابت مزاج و … به کمک دیگران نیاز دارند وظایف پرستار سنگین تر می شود و هزینه نگهداری و مراقبت از سالمند نسبت به حالت قبل افزایش می یابد.

در مورد حد توانایی سالمند در انجام امور شخصی خود، دسته سومی نیز وجود دارند که این دسته علاوه بر عدم توانایی برای انجام امور شخصی خود کنترل ادرار کردن خود را نیز از دست داده و نیاز به پوشک دارند. در این مورد بر وظایف فرد سالمند تعویض پوشک نیز افزوده می شود و از آنجایی که این کار، کار به نسبت دشواری محسوب می گردد هزینه استخدام پرستار در منزل را افزایش می دهد. در این مورد هزینه استخدام پرستار از تمام موارد بالا بیشتر خواهد بود.

  • حد انتظارات از پرستار

در برخی خانواده ها ممکن است در استخدام پرستار برای او حد وظایف تعریف شود به عبارتی این خانواده ها انجام برخی امور را بر عهده پرستار گذاشته و برخی امور را خود انجام می دهند به عنوان مثال ممکن است فرزند یا فرزندان یک سالمند انجام اموری چون خریدهای بیرون از منزل، استحمام فرد سالمند و مواردی از این دست را خود انجام داده و مواردی همچون مدیریت دارو، کمک به حرکت، انجام فعالیت های بدنی متناسب با توانایی های فرد سالمند و … را به پرستار خصوصی بسپارند. به هر میزان که انتظارات از پرستار برای کمک به فرد سالمند کاهش یابد هزینه استخدام پرستار نیز کاهش خواهد یافت.

  • متخصص یا تجربی بودن پرستار

عامل تاثیر گذار دیگر بر هزینه استخدام پرستار خصوصی برای سالمندان این است که این پرستار تخصص و مدرک پرستاری دارد و یا به صورت تجربی به انجام امور پرستاری مشغول است. سالمندانی که دارای بیماری خاصی هستند و به اموری چون تعویض پانسمان، تنقیه، سونداژ در منزل، وصل سرم در منزل و … نیاز دارند بهتر است تحت مراقبت یک پرستار متخصص قرار گیرند و سالمندانی که صرفا استخدام پرستار را برای مصاحبت و داشتن یک همدم در منزل انجام می دهند بهتر است از پرستاران تجربی استفاده کنند. هزینه استخدام پرستار متخصص بیشتر از پرستار تجربی است. ما در مجموعه همدم محجوب هم از پرستاران حرفه ای و متخصص و هم از پرستاران تجربی در کادر خود بهره می بریم که جهت استفاده از خدمات مراقبتی آنها می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و ثبت درخواست استخدام پرستار برای مراقبت از عزیزان خود را انجام دهید.

  • زمان حضور پرستار

زمانی که پرستار برای مراقبت از فرد سالمند صرف می کند نیز عامل دیگر تاثیر گذار بر هزینه ارائه خدمات پرستاری است. پرستاران در این دسته خود به دو گروه پرستاران ساعتی و پرستاران ۲۴ ساعته تقسیم می شوند و واضح است که با افزایش ساعات ارائه خدمات پرستاری دستمزد پرستار نیز افزایش می یابد. جهت کسب اطلاعات جزئیاتی در این زمینه می توانید با کادر پشتیبانی ما در مجموعه همدم محجوب تماس حاصل نمایید.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید