در مورد بزرگ شدن پروستات چه می دانید؟- خدمات پرستاری همدم

در مورد بزرگ شدن پروستات چه می دانید؟- خدمات پرستاری همدم


در مورد بزرگ شدن پروستات چه می دانید؟- خدمات پرستاری هم

خدمات پرستاری همدم برای سالمندان می تواند شامل ارائه مراقبت های عمومی برای سالمندان به صورت نیمه وقت یا ۲۴ ساعته، خدمات پرستاری همدم برای سالمندان تازه جراحی شده و همچنین بیماران سالمند دارای انواع مشکلات سلامتی باشد. ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم در مورد مشکلات شایعی چون بزرگ شدن پروستات در مردان سالمند اطلاعات کافی دارند و در رابطه با تشخیص علایم، مدیریت مصرف دارو پس از تشخیص بیماری و همچنین مراقبت از بیماران جراحی شده به دلیل بزرگ شدن پروستات می توانند یاری کننده باشند.

جهت استفاده از خدمات پرستاری همدم و همچنین خدمات این مجموعه در زمینه ویزیت دکتر در منزل، اجاره تجهیزات پزشکی، اجاره تخت بیمارستانی و … می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل یا به صورت اینترنتی اقدام نمایید. در این متن به معرفی و ذکر برخی نکات در رابطه با مشکل بزرگ شدن پروستات در مردان که غالبا در مردان سالمند اتفاق می افتد می پردازیم.

بزرگ شدن پروستات در مردان سالمند

مشکل بزرگ شدن پروستات را همچون سفید شدن مو می توان یکی از عوارض طبیعی پیری برای مردان در نظر گرفت که اغلب مردان با افزایش سن با آن مواجه می شوند. این مشکل با علائمی چون تکرر ادرارهای شبانه آغاز و به مرور این علایم در طول روز نیز مشاهده می شوند.

بر اساس اطلاعات منابع معتبر بزرگ شدن پروستات مشکلی است که مردان اغلب پس از ۵۰ سالگی دچار آن می شوند. آمارها نشان می دهد که بیش از ۵۰ درصد مردان بالای ۶۰ سال به این مشکل دچار هستند در حالی که این میزان در مورد مردان بالای ۸۵ سال سن، به ۹۰ درصد می رسد.

بزرگ شدن پروستات چگونه اتفاق می افتد؟


بزرگ شدن پروستات چگونه اتفاق می افتد؟- خدمات پرستاری همدم

پروسه بزرگ شدن پروستات به این صورت اتفاق می افتد که سلول های پروستات تکثیر یافته (البته این تکثیر از نوع خوش خیم و غیر سرطانی است) و مجرای ادرار را با بزرگ شدن پروستات تحت فشار قرار می دهند. به عبارتی این مشکل با باریک شدن مجرای عبور ادرار همراه است و باعث می شود مثانه برای دفع ادرار فشار بیشتری را تحمل و انقباض های با قدرت بیشتری داشته باشد.

با گذشت زمان این وضعیت منجر به حساس شدن مثانه شده و با داشتن کمترین ادرار فرد احساس نیاز به دفع ادرار می کند، از طرفی تنگی مجرا باعث تخلیه ناکامل مثانه شده و در مجموع مشکل تکرر ادرار رخ می دهد.

بزرگ شدن پروستات با چه علایمی همراه است؟

علایم بزرگ شدن پروستات را می توان شامل مواردی به شرح زیر دانست:

  • جریان ضعیف یا کند ادرار
  • احساس عدم تخلیه کامل مثانه
  • تکرر ادرار
  • دریبل یا ادرار کردن قطره قطره
  • تحمل فشار برای ادرار کردن
  • دستشویی رفتن های مکرر شبانه
  • و …

ویزیت دکتر در منزل و خدمات پرستاری همدم برای مشکل بزرگ شدن پروستات

مشاهده علایمی مشابه به آنچه در بالا گفته شد فقط نمی تواند بر ایجاد مشکل بزرگ شدن پروستات دلالت داشته باشد و بایستی این موضوع توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد. برای در میان گذاشتن این مشکل با یک پزشک متخصص و مجرب نیازی به مراجعه هیچ مرکز یا مطب پزشکی نیست و شما می توانید با استفاده از خدمات ویزیت دکتر در منزل ما در مجموعه همدم از تخصص و تجارب بهترین پزشکان در مورد مشکل خود بهره مند شوید.

روش های درمانی برای درمان پروستات می توانند با توجه به سن بیمار، شدت علایم و میزان بزرگی پروستات متفاوت باشند. به عبارتی روش درمانی که برای یک فرد ۵۰ ساله در نظر گرفته می شود مسلما با روش درمانی یک فرد ۸۰ ساله متفاوت است و تشخیص نادرست روش درمانی نتیجه مطلوب را ارائه نخواهد کرد. تجویز دارو و جراحی معمول ترین روش ها برای درمان پروستات هستند که در اینجا مجال پرداختن جزئیاتی به این موارد وجود ندارد.

جهت دریافت خدمات در زمینه ویزیت دکتر در منزل همدم و همچنین دریافت خدمات پرستاری همدم برای مراقبت از سالمندان و مراقبت های بعد از عمل (در صورتی که برای برطرف کردن مشکل بزرگ شدن پروستات روش درمانی عمل جراحی را انجام داده باشید) می توانید با کادر پشتیبانی ما در مجموعه پزشکی و مراقبتی همدم تماس حاصل نموده و یا به صورت اینترنتی اقدام به استخدام پرستار نمایید.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید