خدمات پرستاری در منزل برای بیماران کرونایی

خدمات پرستاری در منزل برای بیماران کرونایی

بیش از یک سال است که میلیون ها نفر در سراسر جهان با مشکل همه گیری ویروس کرونا مواجهند و این بیماری باعث مرگ بسیاری از افراد مبتلا شده است؛ اما تمام افراد مبتلا به این ویروس به وضعیت وخیم دچار نمی شوند و نیاز به دریافت خدمات درمانی یا مراقبت های ویژه در بیمارستان پیدا نمی کنند. این بیماران با دریافت خدمات پرستاری اصولی در منزل می توانند به راحتی ویروس کووید- ۱۹ را شکست و سلامتی خود را بازیابند.

جهت استفاده از خدمات پرستاری ما در مجموعه همدم محجوب برای مراقبت از عزیزان مبتلا به کرونای خود می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل و یا به صورت اینترنتی اقدام به استخدام پرستار نمایید. علاوه بر امکان استخدام پرستار، ما در مجموعه همدم، خدمات تست کرونا در منزل، ویزیت دکتر در منزل، اجاره اکسیژن ساز و غیره را نیز برای امدادرسانی به بیماران کرونایی در نظر گرفته ایم که با برقراری تماس با کادر پشتیبانی مجموعه همدم محجوب می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

توجه داشته باشید که افراد دارای بیماری زمینه ای و سالمندان بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کووید- ۱۹ هستند و پرستاران و اعضای خانواده این افراد بایستی دقت بیشتری در مراقبت از آنها داشته باشند.

وظایف ارائه دهندگان خدمات پرستاری برای بیماران کرونایی


وظایف ارائه دهندگان خدمات پرستاری برای بیماران کرونایی

ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم انجام وظایفی به شرح زیر را در مراقبت از بیماران کرونایی در منزل، در دستور کار دارند:

  • مدیریت دارو و رعایت دستورالعمل های پزشکی را با دقت تمام انجام می دهند.
  • در مورد علائم و مدت زمان بیماری اطلاعات کامل دارند و در صورت مشاهده هرگونه مسئله غیر عادی آن را با پزشک متخصص در میان می گذارند.
  • تغذیه بیمار کرونایی بایستی بیشتر شامل مایعات باشد و بیمار به اندازه کافی استراحت نماید، این موارد جزو مواردی هستند که پرستار بر انجام آنها نظارت و تاکید دارد.
  • ارائه دهنده خدمات پرستاری همدم برای پایین آوردن تب بیمار کرونایی از داروهای ضد تب موثر استفاده می کند.
  • ارائه دهندگان خدمات پرستاری مجموعه همدم همچنین خریدهای بیرون از منزل شخص بیمار را نیز به جهت قرنطینه او در منزل انجام و در مورد افراد سالمند و ناآشنا با فضای مجازی برای انجام خریدهای اینترنتی کمک می کنند.
  • ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم همچنین ارتباط حضوری اعضای خانواده و سایر افراد با بیمار کرونایی را تحت نظر دارند و رعایت پروتکل های بهداشتی را در این ارتباطات الزامی می دانند. آنها همچنین به فرد بیمار اجازه ارتباط و تماس با حیوانات خانگی را نیز نمی دهند.
  • پرستاران مجموعه همدم در صورت مشاهده علائم مبنی بر شدت بیماری ممکن است استفاده از خدمات ویزیت دکتر در منزل، اجاره اکسیژن ساز و یا استفاده از سایر خدمات مجموعه همدم در زمینه کمک به بیماران کرونایی را لازم بدانند و در صورت تشخیص پزشک حتی بیمار را به بیمارستان نیز منتقل کنند. برخی از این علائم عبارتند از احساس درد و فشار زیاد در قفسه سینه بیمار، ناتوان شدن بیمار در بیدار ماندن و بیدار شدن از خواب و تیره و کبود شدن رنگ لب های بیمار.
  • پرستار خصوصی همچنین رعایت اصول و پروتکل های بهداشت فردی توسط بیمار و اعضای خانواده او را الزامی می داند به عنوان مثال بیمار بایستی در اتاق جداگانه ای از اعضای خانواده مورد مراقبت قرار گیرد و حتی برای غذا خوردن نیز از اتاق خارج نشود، وسیله هایی چون بشقاب، لیوان، بالش، ملحفه، حوله و وسیله های الکترونیکی چون گوشی موبایل و شارژر و غیره بایستی به صورت شخصی برای بیمار باشند و به هیچ عنوان با وسیله های سایر اعضای خانواده مخلوط نشوند.

دریافت خدمات پرستاری و تست کرونا در منزل بهتر از بیمارستان و سایر مراکز درمانی است

جهت انجام تست کرونا مراجعه به مراکز پزشکی و بهداشتی حتی در صورت عدم ابتلای اولیه نیز ممکن است به سبب آلودگی این محیط ها باعث آلوده شدن فرد به ویروس شود. از طرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی، گنجایش پذیرش تمام بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ را ندارند و این مشکل در تمام کشورهای دنیا وجود دارد. از این رو دریافت خدمات پرستاری در منزل بهترین گزینه برای بیمارانی است که به وضعیت وخیمی دچار نیستند و با مراقبت های معمول پزشکی و پرستاری می توانند از این بیماری رهایی یابند.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید