خدمات پرستاری تخصصی در منزل همدم (۲)

در ادامه مقاله قبلی تحت همین عنوان در این مقاله نیز به بررسی برخی دیگر از خدمات پرستاری تخصصی در منزل همدم می پردازیم. برنامه های مراقبتی ویژه همدم بر رفع نیازهای فردی بیمار و تامین آرامش بیمار و نزدیکان او در فضای آشنای منزل متمرکز است.

برخی دیگر از موارد خدمات پرستاری ویژه همدم عبارتند از:

  • ارائه خدمات پرستاری ویژه به بیماری که عمل جراحی تعویض مفصل انجام داده است

تقریباً یک میلیون آمریکایی هر سال جراحی تعویض مفصل ران یا زانو را انجام می دهند. در حالی که قبلا بسیاری از این عملها در افراد سالخورده انجام می شد، بیش از ۱۰۰۰۰۰ فرد زیر ۶۵ سال نیز مفصل ران یا زانوی خود را تعویض کردند. این تعداد، تا حدی به دلیل زندگی طولانی مدت و ساییدگی پارگی مفاصل، همچنان در حال رشد است.

  • ارائه خدمات پرستاری ویژه به بیمار نیازمند به مراقبت های بهداشت روان و افسردگی

بیشتر مردم وقتی به ارائه خدمات پرستاری در منزل فکر می کنند، اغلب فقط آسیب های جسمی یا بیماری ها را تصور می کنند. با این حال، سلامت روان بخش مهمی از سلامت کلی ماست و می تواند به طور مستقیم بر سلامت جسمی ما نیز تأثیر بگذارد. بیماری روانی دقیقاً مانند بیماری جسمی نیاز به تشخیص و درمان دارد.

  • ارائه خدمات پرستاری ویژه به بیماران مولتیپل اسکلروزیس (ام اس)

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری خود ایمنی مزمن است که بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد. حدود ۴۰۰۰۰۰ آمریکایی مبتلا به ام اس تشخیص داده شده اند و هر ساله حدود ۱۰۰۰۰ مورد جدید تشخیص داده می شوند. متخصصان از علت بیماری ام اس مطمئن نیستند، اگرچه آنها معتقدند که تعدادی از عوامل از جمله ژنتیک، عفونت های دوران کودکی و موقعیت در کره زمین در این امر دخیل است.

–        ارائه خدمات پرستاری ویژه به بیماران دچار بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون نوعی اختلال در مغز است که ممکن است منجر به لرزش و مشکل در راه رفتن، حرکت، گفتار، بلع و هماهنگی شود. این بیماری یکی از شایع ترین اختلالات سیستم عصبی سالمندان است و بیشتر پس از ۵۰ سالگی ایجاد می شود.

–        ارائه خدمات پرستاری ویژه به بیماران دچار آسیب تروماتیک مغز

آسیب مغزی (TBI) یک آسیب پیچیده با طیف گسترده ای از علائم است که می تواند باعث تعدادی از اختلالات یا ناتوانی ها شود. تأثیر TBI بر روی یک فرد و خانواده وی می تواند ویرانگر باشد، زیرا این آسیب نه تنها جسمی است، بلکه می تواند باعث چالش های روحی و روانی در بیمار شود.

  • ارائه خدمات پرستاری ویژه برای مراقبت از جانبازان

پزشکان و پرستاران مجموعه همدم آنچه در توان دارند را برای کمک به جانبازان انجام می دهند. اعم از مراقبت های پزشکی و بهداشتی حرفه ای، ایجاد تفاوت با برخی از مراقبت های شخصی معمول و ارائه کمک های اضافی و غیره. در حقیقت کادر درمانی شرکت همدم همچون اغلب مراکز بهداشتی و درمانی کشور درک می کنند که اطمینان از دسترسی جانبازان به مراقبت های حرفه ای و ویژه به دلیل فداکاری ها و رشادت هایی که در زمان دفاع از کشور در برابر تهاجم بیگانه انجام داده اند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید