خدمات پرستاری برای مراقبت از بیماران آلزایمری

یکی از ارزنده ترین خدمات پرستاری مجموعه همدم محجوب، ارائه خدمات پرستاری برای مراقبت از بیماران آلزایمری است. برای استفاده از خدمات پرستاران آموزش دیده و مجرب شرکت همدم محجوب در این زمینه می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل یا به صورت اینترنتی اقدام به استخدام پرستار کنید. اما بیماری آلزایمر چیست، چه عواملی در بروز آن دخیلند، چه علایمی دارد و استفاده از خدمات پرستاری برای مراقبت از بیماران مبتلا به آن چه مزایایی می تواند داشته باشد؟ برای دریافت پاسخ پرسش های خود در این زمینه با ما همراه باشید.

بیماری آلزایمر که در اغلب افراد سالمند جامعه دیده می شود یک بیماری تاثیر گذار بر هوش، حافظه و توانایی های فرد بیمار است که به مرور زمان امکان تشدید دارد؛ هر چند که تشدید علایم و پیشروی آن در افراد مختلف سرعت متفاوتی داشته و با مراقبت اصولی از این نوع بیماران می توان پروسه پیشرفت بیماری آنها را به تعویق انداخت.

اغلب قریب به اتفاق منابع، مهم ترین عامل در افزایش احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را کهولت سن و پیری ذکر کرده اند و برآوردهای انجام شده نشان می دهند که تا سال ۲۰۵۰ تعداد افراد مبتلا به این بیماری در جهان به ۴۵ میلیون نفر خواهد رسید.

علائم بیماری آلزایمر کدامند؟

اولین علامت که در مراحل ابتدایی بیماری نمود پیدا می کند از دست دادن حافظه کوتاه مدت است؛ البته حافظه بلند مدت نیز با پیشروی بیماری تحت تاثیر قرار می گیرد اما در مراحل اولیه، فراموشی تنها در مورد حافظه بلند مدت رخ می دهد. علاوه بر این بروز برخی اختلالات هیجانی همچون ناراحتی و غمگینی بی دلیل یا تهاجم و پرخاشگری همراه با توهم می توانند نشان از ابتلا به بیماری آلزایمر داشته باشند. مشکلات ارتباطی با اطرافیان نیز نشانه دیگری است که آنها را در مورد بیان نیازها و تفهیم خواسته هایشان به سایرین دچار مشکل می کند.

خدمات پرستاری در منزل برای مراقبت از سالمندان آلزایمری

خدمات پرستاری در منزل برای مراقبت از سالمندان آلزایمری

بزرگترین اشتباه در مراقبت از یک سالمند آلزایمری حتی در بدترین شرایط بیماری انتقال وی به یک مرکز مراقبت های بهداشتی و درمانی یا خانه سالمندان است؛ بیماران آلزایمری به دلیل داشتن شرایط به خصوص بیماری شان بایستی در یک محیط آشنا که در آن آرامش بالایی دارند مورد مراقبت قرار گیرند، این امر موجب کند شدن سرعت روند تشدید بیماری آنها می شود.

استفاده از خدمات پرستاری در منزل همدم بهترین گزینه برای مراقبت از این عزیزان سالمند است. پرستاران آموزش دیده مجموعه همدم محجوب در زمینه مراقبت های روتین از بیماران آلزایمری، کنترل دارو ، تغذیه های غذایی، وریدی یا لوله ای آنها به طور منظم، کنترل درد و برآوردن نیازهای بیمار به طور کنترل شده به ارائه خدمات پرداخته و در یک کلام بیمار و خانواده او را در سازگاری با شرایط جدید پیش آمده یاری می کنند.

نباید فراموش کرد که آلزایمر یک بیماری بدون درمان است و از این رو مراقبت از یک بیمار آلزایمری برای هر فرد غیر متخصص دیگر حتی نزدیک ترین اعضای خانواده فرد بیمار می تواند یک کار طولانی مدت و طاقت فرسا همراه با استرس و اضطراب زیاد باشد. از طرفی مسلما کیفیت زندگی سالمند دچار آلزایمر، با ارائه خدمات مراقبتی یک فرد کارنابلد و غیر متخصص تا حد زیادی پایین آمده و تشدید بیماری او روند صعودی با شیب تندی را طی خواهد کرد.

در حالت کلی مزایای استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای مراقبت از سالمندان آلزایمری را می توان شامل مواردی به شرح زیر دانست:

  • پرستار مراقب در منزل به حفظ استقلال بیمار آلزایمری در زندگی کمک می کند.
  • روابط عاطفی بیمار و خانواده را مستحکم تر و سازگاری آنها با شرایط جدید را تسهیل می نماید.
  • پرستار مراقب سالمند آلزایمری به نوعی یک مصاحبت کننده و همراه برای او محسوب شده و در انجام تمام امور داخل و منزل و خارج از آن به بیمار کمک می کند.

مراقبت از یک فرد سالمند دچار به بیماری آلزایمر نیاز به دانش، مهارت، برنامه ریزی، توجه و دقت بالا دارد و پرستاران مجموعه همدم محجوب به این امر مهم واقف هستند. برای استفاده از خدمات پرستاری همدم محجوب در زمینه مراقبت از افراد سالمند آلزایمری در منزل می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل نمایید.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید