بیماری های معمول سالمندان را بشناسید- خدمات پرستاری همدم

بیماری های معمول سالمندان را بشناسید- خدمات پرستاری همدم


بیماری های معمول سالمندان را بشناسید- خدمات پرستاری همدم

ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم با آشنایی کامل از بیماری های رایج سالمندان، در ارائه خدمات مراقبتی خود مراقبت اصولی و درمان سریع سالمندان مبتلا به این بیماری ها را مدنظر دارند. در حالت کلی افزایش سن موجب پیش آمدن برخی مشکلات جسمی و روحی می شود که با برخی راهکارها همچون ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی منظم، داشتن رژیم غذایی سالم، پرهیز از مصرف دخانیات و … می توان تا حد زیادی از ابتلا به آنها جلوگیری نمود. در این متن به چند مورد از بیماری های رایج سالمندان با ذکر برخی نکات اشاره می کنیم.

برخی بیماری های رایج سالمندان

سرماخوردگی و آنفولانزا

سرماخوردگی و آنفولانزا به خصوص در فصول سرد سال و فصولی که شیوع ویروس در جامعه اتفاق افتاده باشد برای سالمندان بیماری رایجی محسوب می شود چرا که این افراد نسبت به افراد جوانتر دارای سیستم ایمنی ضعیف تری هستند و احتمال ابتلا به ویروس بیشتری دارند.

در حال حاضر نیز که بیماری کرونا در کل جهان همه گیر شده است ابتلا به ویروس کوید-۱۹ را نیز باید به این موارد افزود. ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم در مراقبت از سالمندان در این فصول بیش از پیش رعایت برخی مسائل بهداشتی و مراقبتی را مدنظر دارند و در صورت ابتلای فرد سالمند با ارائه راهکارهای موثر سعی می کنند روند بهبودی سریع تر او را فراهم نمایند.

خدمات پرستاری همدم برای بیماران مشکوک به بیماری های ویروسی

مجموعه همدم محجوب علاوه بر ارائه خدمات پرستاری در منزل و ویزیت دکتر در منزل ارائه خدماتی چون تست کرونا در منزل را نیز برای حفظ سلامت افراد سالمند و کنترل شیوع ویروس کرونا در جامعه به خدمات خود افزوده است. جهت استفاده از خدمات ما در مجموعه همدم محجوب می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل و یا به صورت آنلاین اقدام به ثبت درخواست خدمات نمایید.

چاقی

با افزایش سن، به دلیل تحلیل رفتن عضلات، فعالیت بدنی افراد کاهش یافته و سوزاندن کالری کمتر در بدن اتفاق می افتد. این موضوع باعث اضافه وزن و چاقی شده و به دنبال آن می تواند بسیاری از بیماریها همچون بیماری های قلبی، سکته، دیابت، فشار خون بالا، آسیب به مفاصل و آرتروز را به وجود آورد. برای جلوگیری از پیش آمدن این مسائل بهتر است اضافه وزن فرد با افزایش سن تحت کنترل قرار گیرد. ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم با برنامه ریزی های اصولی در مورد تغذیه و فعالیت بدنی سالمندان سعی در کنترل وزن آنها دارند و بدین ترتیب با پیاده سازی یک سبک زندگی سالم سلامتی و کیفیت زندگی سالمندان را بهبود می بخشند.

افسردگی

بیماری رایج دیگر در سالمندان که مربوط به مشکلات روحی در آنهاست بیماری افسردگی است. ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم علاوه بر توجه به سلامت جسمی افراد سالمند، حفظ سلامت روحی آنها را نیز بسیار مورد توجه قرار می دهند. داشتن ارتباط با دوستان و اعضای خانواده، ورزش و انجام سرگرمی های مورد علاقه، می تواند از ابتلای فرد سالمند به افسردگی جلوگیری و به درمان آن در مراحل اولیه کمک کند. همچنین در صورت لزوم می تواند از مشاوره و داروهای ضد افسردگی نیز برای درمان این بیماری در سالمندان استفاده کرد.

پوکی استخوان


بیماری های معمول سالمندان را بشناسید- خدمات پرستاری همدم

اغلب سالمندان و اعضای خانواده آنها از زمین خوردن فرد سالمند به دلیل احتمال بالای ایجاد شکستگی استخوان واهمه دارند. این موضوع به دلیل معمول بودن پوکی استخوان در سنین بالا اتفاق می افتد، کاهش تراکم استخوان باعث تحت تاثیر قرار گرفتن استحکام استخوان ها شده و در وارد شدن ضربه های ناشی از زمین خوردن احتمال شکستگی استخوان ها بالا می رود. البته باید توجه داشت که زنان سالمند حدود دو برابر بیشتر از مردان احتمال ابتلا به پوکی استخوان را دارند. ارائه دهندگان خدمات پرستاری همدم با رعایت و لحاظ کردن مواردی در رژیم غذایی سالمندان همچون استفاده بیشتر از غذاها و مکمل های حاوی کلسیم و ویتامین دی سعی در جلوگیری و بهبود علایم ناشی از این بیماری ها دارند.

سرطان

بیماری رایج دیگر در سالمندان بیماری سرطان است. هر چند که علت ابتلای بیشتر افراد سالمند به این بیماری هنوز مشخص نیست اما قرارگیری در معرض عوامل سرطانزا در طول زندگی، کاهش قدرت بدن در ترمیم سلول ها و عدم داشتن تحرک و فعالیت بدنی کافی از عوامل احتمالی موثر در دچار شدن افراد سالمند به انواع سرطان هاست.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید