استخدام بهیار در منزل- وظایف و مزایا


استخدام بهیار در منزل- وظایف و مزایا

استخدام بهیار می تواند بهترین گزینه برای مراقبت از یک سالمند در منزل باشد؛ به خصوص در صورتی که فرد سالمند به تازگی از بیمارستان و از تحت نظر و کنترل کادر پرستاری و پزشکی خارج شده باشد، در این شرایط بیمار خود در کنترل شرایط، مدیریت مصرف دارو و رعایت توصیه های پزشکی ممکن است دچار مشکل شود. این موضوع مسئله ای ثابت شده است و بازگشت تعداد زیادی از سالمندان به بیمارستان در فاصله زمانی نزدیک پس از مرخص شدن، گواهی بر این مطلب می باشد. استخدام بهیار در منزل می تواند به بیمار در رعایت دستورالعمل ها پس از مرخص شدن از بیمارستان کمک و بهبودی سریعتر بیمار را محقق نماید.

در این متن با ما همراه باشید تا با وظایف و مزایای استخدام بهیار در منزل آشنا شوید. جهت استخدام پرستار، بهیار، ویزیت دکتر در منزل، اجاره تجهیزات پزشکی، وصل سرم در منزل، اجاره تخت بیمارستانی، اجاره ویلچر و … می توانید از خدمات ما در مجموعه همدم محجوب با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بهره مند شوید.

وظایف و مزایای استخدام بهیار در منزل کدامند؟


وظایف و مزایای استخدام بهیار در منزل کدامند؟

بهیار جزوی از کادر درمان محسوب می شود که زیر نظر کادر پرستاری و پزشکی در تمام مجموعه های بهداشتی و درمانی اعم از بیمارستان ها، اورژانس ها، کلینیک ها، مراکز توانبخشی، مراکز بهداشت و … به ارائه خدمات می پردازد.

استخدام بهیار در منزل یک نیاز شایان توجه برای بیماران تازه ترخیص شده از بیمارستان محسوب می شود، این امر معادل با بهبودی سریعتر و بازگشت به روال عادی زندگی بیمار است. از طرفی ارائه دهندگان خدمات پرستاری و پزشکی ما در مجموعه همدم محجوب ارزیابی های درمانی و بهداشتی لازم را به خصوص در مورد بیمارانی که مشکل جدی تری از جمله جراحی های بزرگ داشته اند تحت کنترل دارند و مراقبت به بهترین شکل را رقم می زنند.

وظایف و مسئولیت های بهیار برای مراقبت اصولی از بیمار در منزل می تواند شامل مواردی به شرح زیر باشد:

  • دستورالعمل ها و شرایط درمانی خاص بیمار را از پزشک معالج و کادر پرستاری دریافت کند.
  • کنترل علائم حیاتی بیمار را به صورت منظم مورد توجه قرار دهد.
  • در انجام اموری چون استحمام و پوشیدن لباس به بیمار کمک کند.
  • در صورت نیاز، بیمار را ماساژ دهد.
  • به تمام امور بهداشت فردی بیمار از جمله کوتاه کردن ناخن های او، تعویض لباس، تراشیدن موی بدن و … کمک کند.
  • تمام تجهیزات و وسایل پزشکی از جمله دستگاه اکسیژن ساز و … را تمیز نگه دارد.
  • وعده های غذایی مناسب بیمار را تهیه و به بیمار در خوردن غذا کمک کند.
  • زخم ها، بخیه ها و وضعیت ادرار بیمار (از نظر تیرگی و وجود خون در ادرار) را بررسی و از عدم وجود مسائل غیر عادی اطمینان حاصل کند.
  • تخت بیمار را تمیز و مرتب و ملحفه ها را زود به زود تعویض کند.
  • در جابه جایی بیمارانی که دارای مشکلات حرکتی هستند به بیمار کمک کند.

در حالت کلی می توان گفت استخدام بهیار در منزل به نوعی استخدام یک میانجی بین بیمار و تیم پرستاری و پزشکی او محسوب می شود. بهیاران تمام موارد لازم در مورد شرایط بیمار را به اطلاع کادر پزشکی می رسانند و در عین حال در انجام امور شخصی بیمار و سایر موارد مذکور در بالا به بیماران کمک می کنند.

استخدام بهیار در منزل- خدمات مجموعه همدم

بهیاران مجموعه همدم محجوب با داشتن ویژگی هایی از جمله احساس مسئولیت بالا، استقامت و سلامت بدنی کامل، مهارت های ارتباطی و عاطفی مطلوب، وقت شناسی، چابک بودن، دلسوزی و همدلی با بیماران، می توانند تمام وظایف و مسئولیت های یک بهیار را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانند.

همچنین بهیاران مجموعه همدم محجوب علاوه بر آنچه که در بالا در مورد وظایف یک بهیار گفته شد همیشه برای ارائه گزارش لحظه ای از وضعیت بیمار به کادر پزشکی و خانواده او آماده هستند. جهت استفاده از خدمات پرستاری همدم، استخدام بهیار از کادر این مجموعه، ویزیت دکتر در منزل، اجاره تجهیزات پزشکی و سایر خدمات این مرکز می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل نمایید. علاوه بر این خدمات ارزنده، در دوران کرونا نیز با استفاده از خدمات تست کرونا در منزل همدم می توانید از ابتلا یا عدم ابتلای خود و عزیزان تان به این بیماری بدون خارج شدن از منزل مطلع شوید.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید