آیا افراد چاق بیشتر به کرونا مبتلا می شوند؟- تست کرونا در منزل

شاید شما نیز در برخی منابع، سایت های خبری و صفحات مجازی در مورد ارتباط بین چاقی و ابتلا به بیماری کرونا شنیده باشید. در این متن به بررسی این ارتباط و علت اینکه گفته می شود افراد چاق بیشتر به کرونا مبتلا می شوند می پردازیم. جهت انجام تست کرونا در منزل می توانید از خدمات ما در مجموعه همدم محجوب استفاده نمایید.

در صورت مشکوک بودن به ابتلا به کرونا ویروس ممکن است بخواهید به یک مرکز بهداشت یا اورژانس جهت انجام تست کرونا مراجعه نمایید. در این مورد ذکر چند نکته برای حفظ سلامت شما و سایر افراد جامعه ضروری است. توجه داشته باشید که شما مشکوک به کرونا هستید و فعلا ابتلایتان قطعی نشده است، حضور در مرکزی که بیماران کرونایی و غیرکرونایی جهت اطمینان از ابتلا به ویروس به آنجا مراجعه می کنند می تواند باعث شود که اگر شما آلوده به ویروس نیز نباشید در این مراکز آلوده شوید.

از طرفی در صورتی هم که مبتلا به کرونا ویروس بودید از منزل تا محل انجام تست ممکن است از طریق تماس با سطوح و افراد باعث ابتلای چندین نفر به ویروس شوید. این موضوع نه از نظر فردی بلکه از نظر اجتماعی بسیار آسیب رسان است و می تواند سبب گرفتاری بیشتر جامعه به این بیماری منحوس شود. توصیه ما در این مورد انجام تست کرونا در منزل است، جهت استفاده از خدمات ما در مجموعه همدم محجوب برای انجام تست کرونا در منزل و دریافت پاسخ پرسش های خود در این زمینه می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل و یا به صورت آنلاین اقدام نمایید.

چرا افراد چاق بیشتر کرونا می گیرند؟

چاقی معضلی است که به دلیل عادی بودن در جامعه آن را به عنوان یک بیماری تلقی نمی کنند در حالی که چاقی خود یک بیماری پیش زمینه ای مادر محسوب می شود که اغلب بیماری های پیش زمینه ای دیگر همچون دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و … از آن ناشی می شوند. علت ابتلای بیشتر افراد چاق به بیماری کرونا را می توان مربوط به ضعف سیستم ایمنی بدن افراد چاق دانست. همچنین در نظر داشته باشید که چاقی عاملی برای کاهش ظرفیت ریه هاست به عبارت دیگر ریه های افراد چاق بیشتر در عمل تهویه دچار مشکل می شود و از این رو در اغلب موارد افرادی که از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ دچار وخامت حال، زجر تنفسی و حتی مرگ می شوند چاق هستند.

تست کرونا در منزل برای افراد مشکوک به بیماری ویروسی کووید-۱۹


تست کرونا در منزل برای افراد مشکوک به بیماری ویروسی کووید-۱۹

با توجه به اینکه افراد چاق بیشتر به کرونا مبتلا می شوند و در صورت ابتلا نیز این بیماری خطرات بیشتری برای آنها دارد توصیه می شود که در صورت مشاهده علایم در مراحل اولیه و قبل از درگیری بیشتر ریه ها با این بیماری و وخامت حال بیمار اقدامات درمانی لازم صورت پذیرد. اولین اقدام در این زمینه اطمینان از ابتلا به ویروس است که با انجام تست کرونا ممکن می شود. تست کرونا در منزل بنابه دلایلی که در بالا ذکر کردیم بسیار بیشتر از انجام تست در مراکز بیرون از منزل مورد توصیه است. پس از اطمینان از ابتلا در صورت نیاز به ویزیت دکتر در منزل و دریافت خدمات پرستاری نیز می توانید از خدمات ما در مجموعه همدم محجوب استفاده نمایید. در صورت تشخیص پزشک، ما در مجموعه خود اجاره اکسیژن ساز، اجاره تخت بیمارستانی و … را نیز به بیماران خود ارائه می دهیم.

چگونه می توانیم اضافه وزن خود را کاهش دهیم؟

همانطور که گفتیم چاقی عاملی برای ابتلا به انواع بیماری هاست و توصیه ما به افراد چاق در اولین قدم، کاهش اضافه وزن است. داشتن برنامه غذایی سالم و مصرف موادغذایی چون میوه و سبزیجات، غلات، پروتئین های بدون چرب و سایر غذاهای سالم به داشتن وزن ایده آل کمک می کند. همچنین بهبود کیفیت خواب، خوابیدن به اندازه کافی، غلبه بر استرس، عدم مصرف الکل و دخانیات، داشتن یک زندگی شاد و ورزش و تحرک به کاهش اضافه وزن و داشتن وزن متعادل کمک می کند.

جهت انجام تست کرونا در منزل و استفاده از سایر خدمات ما در مجموعه همدم محجوب می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل و یا به صورت آنلاین اقدام به درخواست خدمات نمایید.

پیام بگذارید

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما گفتگو کنید